TET — بوابة عقارية دولية
TET

Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova

Valenii de Munte

298.000 EUR

location_on Valenii de Munte, Prahova

298.000 EUR
993 EUR/mp
ID: VDI177.1220303 | نُشر: 05.05.2026 | محدّث: منذ أسبوع
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 1
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 2
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 3
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 4
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 5
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 6
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 7
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 8
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 9
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 10
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 11
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 12
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 13
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 14
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 15
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 16
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 17
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 18
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 19
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 20
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 21
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 22
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 23
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 24
Vanzare vila Valenii de Munte - Drajna de Sus, judet Prahova - foto 25
1 / 25
بيع
/
Glisati pentru navigare
bed 8 cam. square_foot 300 mp bathtub 4 băi layers Et. 1 calendar_today 1995 home 350 mp constr. terrain 3,600 mp teren

الوصف

Va propunem spre vanzare o proprietatea care se g#259;se#351;te icirc;n comuna Drajna, sat Drajna de Sus, judet Prahova (la circa 10 km de V#259;lenii de Munte), situata intr-o zon#259; cu dealuri, altitudine cca. 500 m. fa#355;#259; de nivelul m#259;rii. Este construit#259; pe un teren de 3600 mp. Proiectul a fost elaborat la IPDTU - Bucure#351;ti, in prealabil efectuandu-se un studiu geotehnic pentru a se lua icirc;n considerare tipul terenului #351;i gradul de seismicitate.
Construc#355;ia (amprent#259; la sol 14x11 m.) - demisol, parter #351;i etaj este executat#259; din beton, c#259;r#259;mid#259; #351;i lemn (etaj). Este un duplex, dou#259; vile alipite bdquo;icirc;n oglind#259;. Fiecare vila are 3 dormitoare, sufragerie, buc#259;t#259;rie, cram#259; (bar), 2 b#259;i complete #351;i un WC de serviciu. Cl#259;direa are un pod (mansardabil) precum #351;i o box#259;. Icirc;n spate exist#259; o teras#259; comun#259; (14x4,5m.) cu copertine retractabile.
Cl#259;direa este prev#259;zut#259; cu sistem de alarm#259; si dispune de internet prin fibra de sticla si antena satelit DigiTV
La strad#259; are gard de beton #351;i fier forjat, cu por#355;i batante automatizate #351;i dou#259; interfoane. Icirc;n rest terenul este icirc;nconjurat cu plas#259; metalic#259;. Acoperi#351;ul cl#259;dirii este executat din produse LINDAB. Cl#259;direa este protejat#259; cu un sistem paratr#259;znet.
Beneficiaz#259; de curent trifazic #351;i ap#259; curent#259; (re#355;eaua comunei). Icirc;nc#259;lzirea este asigurat#259; prin 2 centrale termice alimentate din dou#259; butelii cu butan gaz (1700 #351;i 2000 litri). Dispune de dou#259; fose septice #351;i dou#259; pu#355;uri cu pompe #351;i hidrofoare (icirc;n caz de necesitate). Pentru evitarea infiltr#259;rilor de ap#259; s-au construit drene icirc;n partea din spate #351;i pe una din laturi (icirc;n amonte).
Proprietatea dispune de un drum de acces (l#259;#355;ime 2,5-3 m.) din beton armat de cca. 80 m. lungime (de la poart#259; pacirc;n#259; la cl#259;dire) #351;i 3 parc#259;ri (pentru 5 autoturisme). Este asigurat#259; iluminarea corespunz#259;toare.
Dot#259;rile interioare sunt complete - gresie, faian#355;#259;, 2 frigidere, 2 aragaze, ma#351;in#259; de sp#259;lat, ma#351;in#259; de sp#259;lat vase, cuptor cu microunde.
Proprietatea se bucur#259; de o vegeta#355;ie bogat#259; (atacirc;t natural#259; cacirc;t #351;i plantat#259;).
Pretul este 298.000 euro.
ID intern: REF011016885.
!!Pentru serviciile de intermediere imobiliara, Agentia percepe un comision de: 3% din pre#539;ul de vanzare!!!!Vizionarile se fac doar icirc;n baza semn#259;rii icirc;n prealabil a Fisei de Vizionare.!!

المواصفات

رقم VDI177.1220303
نوع العقار Case/Vile
نوع المعاملة Vanzare
المساحة المستغلة 300 م²
المساحة المبنية 350 م²
مساحة الأرض 3,600 م²
الغرف 8
الحمامات 4
الطابق 1
سنة البناء 1995
Preț/mp 993 EUR/mp
Tip ofertă Case Vile

location_on الموقع

Valenii de Munte, Prahova (localizare aproximativă)